Podstawy modelowania w języku UML – kurs internetowy. Kurs zawiera ponad 5 godzin filmów z prezentacjami oraz tutorialami.

Opisy ćwiczeń są dostępne na stronie: Zadania do kursu z UML

Aby mieć dostęp do zasobów kursu musisz zakupić dostęp do tego szkolenia.

 

Zapisz się na ten kurs

Zawartość kurs

zagadnienia Status
1

Wstęp do kursu z podstaw modelowania w języku UML

2

Wstęp do języka UML

3

Tworzenie modelu wymagań

4

Modelowanie struktury systemu

5

Modelowanie zachowania systemu

6

Zaawansowane modelowania zachowania systemu

7

Modelowanie architektury rozwiązania

 1. Zdecydowanie jest to kurs jakiego brakowało w polskojęzycznych zasobach internetu. Zwięzłe połączenie teorii z praktyką. Olbrzymią zaletą są tutoriale wsparte najpopularniejszym na rynku narzędziem do modelowania – Enterprise Architectem. UML w pigułce, wzbogacony o cenne komentarze doświadczonego prowadzącego.

 2. Jarosław Dudziński

  Znakomity kurs, teoria bardzo mocno osadzona w praktyce, widać, że Prowadzący ma duże doświadczenie praktyczne. Zawsze było wiadomo, po co coś się robi, jak głęboko należy użyć poszczególnych technik i jak to się przydaje w praktyce. No i na koniec – to nie jest kurs youtubowy, typu „oglądnij sobie” – tu był kontakt, feedback, możliwość zadawania pytań, webinaria, na których można było posłuchać, o co pytali inni i on-line zadawać dodatkowe pytania.
  Słowem – zdecydowanie polecam.

 3. Bartosz Słota

  Fajna sprawa. Jedyne, czego żałuję to tempo. Gdy ma się rodzinę, pracę, inną naukę i ten kurs, ciężko nadążyć z realizacją zadań z kursu.
  Z drugiej jednak strony, do lekcji on-line można zawsze powrócić, a zapisane webinaria dają odpowiedzi na pytania, które chciałem sam zadać 🙂

 4. Jakub Domaszczyński

  Kurs godny polecenia! Zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z UML jak również osób już znających i praktykujących UML. Pozwala na zapoznanie się z pryncypiami notacji a także utrwalenie teorii w zderzeniu z praktyką. Na uwagę zasługuję również forma kursu oraz jego duża interaktywność. Webinaria pozwalają na zadawanie pytań oraz rozwianie wszelkich wątpliwości.

 5. Jak trafiłem na kurs:
  Do dnia rozpoczęcia kursu Michała kojarzyłem tylko jako eksperta od EA (https://www.michalwolski.pl/) oraz ze słyszenia na podcaście u Hani T. o analizie luk. Kurs sam w sobie przed rozpoczęciem wydał mi się ciekawy ale dodatkowym (dla mnie atutem) była obietnica osadzenia teorii w praktyce narzędzia CASE (EA).

  O kursie:
  Kurs to teoria przekazywana w postaci filmów. Michał przekazuje tu dużo wiedzy – momentami w bardzo ekspresowym tempie i przy użyciu specjalistycznego języka. Jak dla mnie nie był to łatwy kawałek wiedzy (szczególnie, gdy moja 7 bitowa pamięć krótkotrwała – wyłączała się co drugie zdanie :). Niektóre z filmów musiałem oglądać po kilka razy, zatrzymując w między czasie, żeby zrozumieć do Michał do mnie mówi. Nie piszę tego w celu krytykowania kursu ale w celu wskazania co można ulepszyć. Nie mam też pewności czy prowadzący czuł się w tym klimacie komfortowo – ale prosty język w tym przypadku znacznie ułatwiłby – przynajmniej mi zrozumienie tematu i skrócenie czasu potrzebnego na jego przyswojenie.

  O webinariach
  Webinary to decydowana odwrotność wspomnianych wcześniej filmów. Michał pokazał całą swoją biegłość w temacie UML’a i EA przekazując ją językiem prostym, łatwym i przyjemnym – dodatkowo okraszonym mnóstwem przykładów z realnych projektów oraz prezentacją jak modelować omawiane tematy w EA.
  Możliwość zadawania pytań, pytania innych uczestników kursu i uzyskiwanie odpowiedzi w bezpośrednim kontakcie to olbrzymia zaleta tego kursu. Nie da się też zapomnieć o zaangażowaniu Michała w Webinary… długo będę pamiętał jak po udzieleniu odpowiedzi na pytania i wyjaśnieniu wątpliwości Michał wciąż miał chęci i mówił: “Macie jeszcze jakieś pytania? Pytajcie. Może chcecie coś jeszcze wiedzieć? Co Was interesuje?” 🙂

  Zadania do kursu:
  Możliwość przesyłania rozwiązań do zadań załączonych do kursu to ciekawa sprawa. Natomiast na kolana rzuciła mnie informacja zwrotna jaką otrzymałem do przesłanych zadań. Rzeczowy i bardzo wnikliwy komentarz – praktycznie do każdego elementu wysłanego zadania. Informacja, komentarz, propozycja jak można zrobić lepiej, pochwała, że zrobione zgodnie ze sztuką. Feedback przekazany w ciągu 1-2 dni o przesłanego zadania (kiedy on ma na to czas ??? nie wiem :))
  Naprawdę MEGA DUŻY PLUS dla kursu za te zadania !!!

  Pozostałe ekstrasy:
  MEGA niespodzianka 🙂 nie będę pisał w szczegółach ale dla mnie to podwojona wartość kursu 🙂
  Podsumowując: Kurs naprawdę warty aby wziąć w nim udział. Jak dla mnie najlepszy taki kurs po polsku. Webinary, zadania domowe i możliwość bezpośredniego kontaktu mailowego to MEGA zaleta tego kursu, które zdecydowanie przykrywają trochę ciężki język jaki Michał zastosował na filmach. Dodatkowo dla mnie to najtańsza na rynku możliwość dostępu do eksperta od EA i znacznie więcej :). Tempo kurs (fakt mega szybkie) ale dzięki ekstrasom nie czuję frustracji, że nie udało mi się oddać do weryfikacji wszystkich zadań. I na koniec – w tej edycji trafili się bardzo zaangażowani w tematy współuczestnicy. Wiele tematów – szczególnie na webinariach – pojawiło się dzięki ich ciekawości tematu i zostało wyjaśnionych z wykorzystaniem eksperckiej wiedzy, olbrzymiemu zaangażowaniu i pasji Michała.

  Kurs zdecydowanie POLECAM!

 6. rafal_staszewski

  Ogromnie polecam kurs, szczególnie tym, którzy chcieliby poznać UML-a w praktyce i poznać Enterprise Architecta.
  Dla mnie największą zaletą kursu jest możliwość samodzielnego zamodelowania trzech systemów, pod okiem Michała, który sprawdza diagramy i odsyła swoje celne komentarze.
  Sprawa kolejna – webinaria. Możliwość zadawania niezliczonej ilości pytań, na które Michał wyczerpująco odpowiada.
  Na końcu, muszę również wspomnieć o świetnym kontakcie, bo na maile Michał odpowiada w ekspresowym tempie.
  Polecam ten kurs!

Dodaj komentarz